Léto - roční období slunce, zmrzliny a moře. Kvůli těmto radostem rádi provětráme a obohatíme šatník. Sluneční brýle si vybereš i tehdy, když nechceš. Stačí, že spatříš otočný stojan na ulici a už je u tebe opálený ital, ochotný prodat ti značkové Ray-ban za 3 stovky. Výběr letních šatů, díky Bohu, je o něco zdlouhavější. Musí ti sednout, musíš v nich vypadat sladce, ale i svůdně, neboť budou na každé 3. dovolenkové fotce. Dámské letní šaty jsou povinnou letní vybavou. Zabírají minimum prostoru v kufru, často jsou záchranou číslo 1, protože je lze nosit pro každou příležitost během celé dovolené. Většinou spoléháš na 2 kousky, které si pamatují všechna evropská letoviska. Je čas na nový kousek!

Vyber si správnou látku

Rozhodni se pro lehké a prodyšné přírodní látky. Neuvaříš se ve vlastní šťávě. Ve volných letních šatech se budeš cítit pohodlně. Bavlněná nebo lněná látka je vhodná pro letní šaty k moři. Luxusní letní šaty mohou být z lehkého hedvábí nebo saténu. Budou ideální pro romantickou večeři v nočních ulicích Benátek.

Vyber si správnou délku

Krátké šatičky jsou rozkošné na nošení přes den a na pláž, zatímco letní šaty dlouhé jsou vhodné k večeři do restaurace, kdy tě vezme tvůj milý na mořské plody. V přímořských letoviscích je teplo i večer. V nejhorším případě hodíš na sebe lehkou bundu.

Vrstva s džínovou nebo koženou bundou

Džínová bunda je všestranným kouskem na vrstvení, který může dodat dámským letním šatům šmrnc. Pro elegantní a sofistikovaný vzhled zkombinuj koženou bundu s volnými letními šaty. Ani květinové šaty s koženou bundou nejsou faux pas. Naopak dosáhneš zajímavého kontrastního efektu.

Bílé letní šaty

Zvol správné vzory

Tečky jsou zábavným a hravým potiskem, který může vypadat skvěle na letních šatech. Vertikální pruhy mohou velmi zeštíhlit a prodloužit, což z nich činí skvělou volbu na letní šaty pro plnoštíhlé slečny. Malé vzory mohou být lichotivější než větší vzory, protože nechají tvým křivkám vyniknout. Květinové vzory jsou klasikou pro teplé letní dny. Také perfektně vyniknou na letních šatech pro plnoštíhlé baculky.

Experimentuj s barvami

Léto je ideální pro experimentování s pestrými barvami. Všechny barvy na letních šatech jsou dovoleny: oranžová, tyrkysová, cyklamenová nebo limetková. Veselé barvy jsou milé, ale bez letních bílých šatů se na pláži neobejdeš. Na sofistikovaný vzhled jako z bondovky zase potřebuješ černé letní šaty, ve kterých vynikne tvé čerstvé opálení.

Doplň letní šaty páskem

Přidáním pásku k letním šatům můžeš zvýraznit pas a vytvořit lichotivější siluetu. My dobře víme, že zmrzlině se při třicítkách ve stínu jen těžko odolává.

Zvol správnou obuv

Sandály nebo tenisky mohou být pohodlné a praktické na dlouhé denní procházky, zatímco sandály nebo boty na podpatcích můžeš nosit na západ slunce k luxusním letním šatům.

Přidej klobouk

Široký klobouk tě může ochránit před sluncem. Letním šatům k moři zároveň dodá romantický nádech

Nezapomeň na opalovací krém

Chraň svou pokožku před škodlivými slunečními paprsky nanesením opalovacího krému předtím, než vyrazíš do ulic Costa Brava, pokud nechceš skončit pod bílým jogurtem. V lehkých letních šatech zapomeneš na ostré sluneční paprsky, které by mohly spéct tvá ramena.

Vyber si správné spodní prádlo

Vyberte si správnou podprsenku a spodní prádlo, které mají bezešvý a hladký povrch. Bílé není vždy bílá. Vyhni se málo transparentním odstínům. Pokud máš černé letní šaty, není co řešit. Na letních bílých šatech však bude prosvítat také krémová podprsenka.

Existuje mnoho různých stylů letních šatů: maxi šaty nebo košilové šaty. Vyzkoušej vše, abys zjistila, co vyhovuje tvému osobnímu stylu.

Bude tě zajímat